آقای تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره افزایش تولید فولاد خام ایران و جهان در سال ۲۰۱۶
صنعت و تجارت پنجشنبه 25 آذر 1395 627بازدید

افزایش تولید فولاد خام ایران و جهان در سال ۲۰۱۶

آمار انجمن جهانی فولاد (ورلد استیل) نشان داد تولید جهانی فولاد خام در سال میلادی گذشته ۰.۸ درصد رشد کرد و به ۱.۶۲۹ میلیارد تن در مقایسه با ۱.۶۱۵ میلیارد تن در سال ۲۰۱۵ رسید.

 متوسط ظرفیت استفاده از کارخانه‌های فولاد در سراسر جهان ۶۹.۳ درصد در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با ۶۹.۷ درصد در سال ۲۰۱۵ بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، آمار این گروه نشان داد تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن ۱۰.۸ درصد رشد کرد و به ۱۷.۹ میلیون تن رسید.

طبق آمار ورلد استیل برای سایر نقاط جهان، تولید فولاد خام آسیا در سال ۲۰۱۶ به ۱.۱۲ میلیارد تن بالغ شد که ۱.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش داشت.

تولید فولاد خام چین در همین مدت ۱.۲ درصد رشد کرد و به ۸۰۸ میلیون تن رسید. این کشور در حدود نیمی از تولید فولاد جهان سهم دارد و حدود نیمی از ظرفیت مازاد فولادسازی را تشکیل می دهد.

پکن سال گذشته ۴۵ میلیون تن از ظرفیت فولادسازی را کاهش داد اما عمده این ظرفیت پیش‌تر غیرفعال شده بود. در نتیجه تولید فولاد در این کشور همچنان رو به رشد است زیرا رشد سالانه قیمت فولاد، کارخانه‌های چینی را به تولید بیشتر تشویق کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، چین قصد دارد در فاصله سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن از ظرفیت سالانه فولادسازی خود را تعطیل کند. این کشور وعده داده است امسال تولید فولاد کم کیفیت را تا پایان ژوئن حذف می‌کند که چنین اقدام به معنای حذف حدود چهار درصد از تولید فولاد چین خواهد بود.

بر اساس آمار منتشره برای سال ۲۰۱۶، تولید فولاد خام ژاپن با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۰۴.۸ میلیون تن، تولید هند با ۷.۴ درصد افزایش، ۹۵.۶ میلیون تن و تولید کره جنوبی با ۱.۶ درصد کاهش، ۶۸.۶ میلیون تن بود.

اتحادیه اروپا که متشکل از ۲۸ کشور است، ۱۶۲.۳ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۶ تولید کرد که ۲.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ کاهش داشت. در همین مدت، تولید فولاد خام آلمان ۴۲.۱ میلیون تن بود که ۱.۴ درصد کاهش سالانه داشت. تولید فولاد خام ایتالیا با شش درصد رشد سالانه، به ۲۳.۳ میلیون تن رسید و تولید فرانسه با ۲.۳ درصد کاهش، ۱۴.۶ میلیون تن بود.

ترکیه ۳۳.۲ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۶ تولید کرد که ۵.۲ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشت. تولید فولاد کشورهای مشترک المنافع به ۱۰۲.۴ میلیون تن رسید که ۰.۸ درصد رشد سال به سال داشت. تولید روسیه با ۰.۱ درصد کاهش، ۷۰.۸ میلیون تن بود و تولید اوکراین با ۵.۵ درصد افزایش، ۲۴.۲ میلیون تن بود.

تولید فولاد خام آمریکای شمالی در سال میلادی گذشته به ۱۱۱ میلیون تن بالغ شد. تولید آمریکا در همین مدت با ۰.۳ درصد کاهش، ۷۸.۶ میلیون تن بود. تولید مکزیک با ۴.۳ درصد افزایش، به ۱۹ میلیون تولید بالغ شد. تولید آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۶ به ۳۹.۲ میلیون تن رسید که ۱۰.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ کاهش داشت. تولید برزیل با ۹.۲ درصد کاهش سالانه، به ۳۰.۲ میلیون تن بالغ شد.

 

×
آقای تبلیغ