آقای تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره گرد و غبار و تندباد در برخی مناطق خوزستان
حوادث سه شنبه 30 خرداد 1396 346بازدید

گرد و غبار و تندباد در برخی مناطق خوزستان

گرد و غبار و تندباد در برخی مناطق خوزستان

رئیس اداره هواشناسی آبادان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: پیش بینی می شود سرعت باد در این مناطق تا 60 کیلومتر بر ساعت نیز برسد ضمن اینکه میزان دید افقی نیز پنج هزار متر برآورد شده است.
علی تابع الحجه، شرایط استاندارد دید افقی را 10کیلومتر اعلام کرد.
وی گفت: پدیده وزش باد همراه با گرد و غباردر این شهرستان با شدت و ضعف تا روز پنجشنبه ادامه دارد.
به گزارش ایرنا وزش باد در خرمشهر باعث ساقط شدن تعدادی پایه برق در میدان پمپ بنزین این شهر شد و باعث قطع برق مناطق اطراف آن شد.
گزارش دیگر ایرنا به نقل از مدیر کل هواشناسی خوزستان حاکیست: گرد و غبار از صبح روز سه شنبه برخی از نقاط خوزستان را فرا گرفت و شعاع دید را کاهش داد.
کوروش بهادری اظهار کرد: شعاع دید در آبادان و بستان چهار کیلومتر و سرعت باد 50 کیلومتر بر ساعت است و احتمالا سرعت باد در برخی نقاط خوزستان به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.
وی افزود: گرد و غبار روز به افزایش است و پیش بینی می شود اهواز نیز تا بعداز ظهر درگیر این پدیده می شود.
بهادری ادامه داد: گرد و غبار با منشا کانون های داخلی برخی نقاط خوزستان به ویژه مرزی و مرکزی را فرا می گیرد و سه شنبه و چهارشنبه با شدت بیشتر و پنجشنبه با شدت کمتر ادامه دارد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته آبادان و امیدیه با 47 درجه سانتیگراد گرمترین نقاط خوزستان گزارش شده و امروز ممکن است به 48 درجه نیز برسد.
وی اظهار کرد: ایذه در 24 ساعت گذشته با 22 درجه سانتیگراد خنک ترین نقطه خوزستان گزارش شده و حداکثر دمای هوای امروز اهواز 46 و فردا صبح حداقل 31 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
3004/ / 3015/ 6037

 

×
آقای تبلیغ