آقای تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره عکس | باریک ترین برج دید دنیا
وب گردی سه شنبه 24 اسفند 1395 372بازدید

عکس | باریک ترین برج دید دنیا

این برج شیشه ای و فلزی لاغر که قسمت دید آن شبیه دونات است روی میله ای باریک بر فراز شهر ساحلی انگلیسی برایتون قرار گرفته و در اوایل ماه آگوست سال 2016 افتتاح شده است. این برج دید که «اسکله عمودی» vertical pier یا خطوط هوایی i360 (به طور خلاصه i360) نام دارد، 162 متر طول داشته اما تنها 3.8 متر پهنا دارد. پلت فرم مشاهده که عملکرد آسانسور نیز دارد، هر بار 200 مسافر را در حرکتی آرام به بالای برج می رساند؛ جایی که آنها می توانند تا مایل ها دیدهای شگفت انگیزی به کل شهر و کانال انگلیسی داشته باشند. تمام اینها برج دید i360 را تبدیل به بلندترین برج دید متحرک دنیا می کند. همچنین این برج دید بلندترین سازه در ساسکس است.

 

I360 توسط معمار چرخ و فلک بزرگ چشم لندن به نام Marks Barfield طراحی شده، اما ابعاد پلت فرم مشاهده ی i360 ده برابر کپسول های چشم لندن است. این پلت فرم با قطر 18 متر همچنین دارای یک کافه نیز می باشد.

این برج در انتهای ساحل مشهور West Pier واقع شده و به همین دلیل نیز آن را vertical pier نامیده اند.

 این برج دید نیز کاری مشابه یک اسکله را انجام می دهد. کار این برج فراهم آوردن دید به شهر است. معمار این پروژه توضیح می دهد: «البته رفتن به اسکله صرفا به معنای نگاه کردن به دریا نیست، در واقع بیشتر برای نگاه کردن دوباره به شهر است.»

اسکله در سال 1866 یعنی دقیقا 150 سال پیش ساخته شده اما به دلیل عدم مراقبت و انجام تعمیرات لازم در سال 1975 تعطیل شد.

برج i360 با هزینه ی 56.2 میلیون دلاری ساخته شده که از این مبلغ 48.2 میلیون دلار آن از شورای شهر برایتون و هاو قرض گرفته شده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، فروش بلیط این جاذبه ی جدید می تواند سود سالانه ی 1 میلیون پوندی به همراه داشته باشد.

همچنین انتظار می رود که این برج در جذب گردشگر به برایتون نیز کمک کند. طبق تخمین های معمار پروژه، این قرض طی 17 سال بازپرداخت خواهد شد و صنعت گردشگری نیز می تواند سالانه 13-25 میلیون پوند برای اقتصاد شهر به ارمغان بیاورد.

 

×
آقای تبلیغ